Genel Başkanımız Sn. Kılıçdaroğlu ve Milletvekilimiz Sn. Öztunç Afşinli Şehidimizin Cenazesine Katıldı  
Kılıçdaroğlu, Milletvekilimiz Sn. Ali Öztunç ile birlikte katıldığı cenaze töreninde şehidimizin ailesine başsağlığı diledi
03.05.2020
837
Yazı Boyutu: A- A+

Genel Başkanımız sn. kılıçdaroğlu ve Milletvekilimiz Sn. Kılıçdaroğlu Tunceli’de şehit düşen Afşinli hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Yılmaz Güneş için, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla yan yana saf tutan Genel Başkanımız, şehidimiz camiden uğurlanırken de İçişleri Bakanıyla yan yana yürüdü.

Tunceli Jandarma Arama Kurtarma Timi’nde görevli Uzman Çavuş Yılmaz Güneş, Munzur Çayı’nda 17 Mart’ta, operasyon öncesi tatbikat sırasında botun alabora olması sonucu dengesini kaybedip suya düşmüş ve yapılan arama-kurtarma çalışmaları sonucunda 29 Nisan’da da Şehidimizin cansız bedenine ulaşılmıştı.

SOSYAL MESAFELİ VE MASKELİ CENAZE TÖRENİ

İkindi namazını müteakiben kılınan cenaze namazında, protokol üyeleri maske takıp, sosyal mesafe kuralına uyarak saf tuttu. Cenaze namazından sonra şehidimizin Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzlarında cenaze aracına götürüldü. Bu sırada şehidimizin eşi Gülnur Güneş hanımefendi askeri üniformasını giyerek törene katıldı ve tabuta dokunarak asker selamı verdi. Acılı eşi, koluna giren yakınları teselli etti.

 

 

CHPnet

SİTELERİ