Milletvekilimiz Sn. Ali Öztunç Aksu Çayı’ndaki Kirliliğe Bir Delil Daha Gösterdi  
Milletvekilimiz Sn. Ali Öztunç Kahramanmaraş’taki çevre katliamlarına karşı mücadelesini sürdürüyor. Aksu Çayı’ndaki kirliliğe dair Sosyal medya hesabından yeni görüntüler paylaşan Sn. Öztunç AK Parti Kahramanmaraş yöneticilerine bir de çağrıda bulundu: Hadi bu görüntüye rağmen yine temiz deyin!
03.05.2020
775
Yazı Boyutu: A- A+

Sır Barajı’ndaki büyük kirliliği sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla kamuoyuna sunan Milletvekilimiz Sn. Ali Öztunç geçtiğimiz günlerde konuyu yargıya taşımış ve Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. 

Bunun üzerine Kahramanmaraş Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü konuyla ilgili bir denetleme yapıldığını bildirmişti. Açıklamada  "Yapılan denetimde baraja su girişi sağlayan üç derede de inceleme yapıldı ve herhangi bir kirlilik olmadığı, derelerin sularının açık renkli ve temiz görünümlü aktığı yerinde tespit edildi." denilerek Sır barajına akan derelerde suyun berrak olduğu belirtilmişti.

BARAJA AKAN DEREDE DE SU SİYAH

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün bu açıklamasına rağmen Milletvekilimiz Sn. Ali Öztunç’un sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde Aksu Çayı üzerinden Sır Barajı’na bağlanan dere yatağından akan suyun tamamen siyah olduğu görülüyor.

SN. ALİ ÖZTUNÇ: HADİ YİNE TEMİZ DEYİN!

Baraj göletine akan derelerdeki suyun da temiz olmadığının görüldüğü bu görüntüleri paylaşan Milletvekilimiz Sn. Ali Öztunç, sosyal medyada yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

Bu görüntüler bugün Kahramanmaraş Merkez’de odun ambarlarının olduğu bölgede çekildi. Aksu Çayı ve Sır Barajı’na akan dere yatağındaki su simsiyah akıyor çünkü yine kimyasallar boşaltılmış. Bakanlık ve AKP’nin Kahramanmaraş’taki yöneticileri, vekilleri hadi bu görüntüye rağmen yine ’temiz’ deyiverin. Yine ’sudan örnek aldık, laboratuvarda inceledik; su temiz’ deyiverin. Yazık, cidden yazık. Göz göre göre Aksu ve Sır barajında çevre katliamı yapılıyor. Daha önce Savcılığa suç duyurusunda bulunmuştum. Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı bakalım nasıl bir karar alacak? Ama şu bilinsin ki, tek başıma da kalsam bu rezalet ile mücadele edeceğim!

CHPnet

SİTELERİ